Kaip veikia interneto apsaugos paslauga?

Interneto apsaugos paslauga yra papildoma paslauga prie „Splius“ interneto. Ji automatiškai atpažįsta ir užblokuoja nesaugias interneto svetaines bei programėles ir taip apsaugo jūsų įrenginius nuo žalos.

Yra „baltieji“ ir „juodieji“ sąrašai, kuriuos gali koreguoti pats vartotojas, pvz. užblokuotos „Pramogos“, bet įsirašome, kad Youtube gali veikti. Į išimtis reikia įrašyti pilną interneto tinklapio adresą, t.y. www.youtube.com

Dar reikia pasidaryti, kad kai svetainė yra blokuojama, pasirodo lentelė „Noriu vistiek įeiti“ ir tada gali pakliūti į blokuojamą svetainę.

Kaip aktyvuoti interneto apsaugos paslaugą ir kiek ji kainuoja?

Interneto apsaugą galite aktyvuoti savitarnos svetainėje www.manosplius.lt, užsisakyti paskambinę į klientų aptarnavimo centrą tel. 19955, parašę el.paštu: klientuaptarnavimas@splius.lt ar apsilankę SPLIUS, UAB klientų aptarnavimo skyriuose.

Du mėnesius šia paslauga galite naudotis nemokamai; likus 7 dienoms iki nemokamo laikotarpio pabaigos informuosime jus SMS žinute arba kontaktiniu elektroniniu paštu.

Išbandyti interneto apsaugos paslaugą nemokamai galima tik vieną kartą. Užsisakius paslaugą pakartotinai, bus taikomas paslaugos mokestis. Paslaugos kaina pasibaigus nemokamam laikotarpiui – 1,50 €/mėn. Minimalus naudojimosi laikotarpis 1 mėn.

Ar svarbu, kokį kompiuterį, telefoną ar planšetę naudoju?

Interneto apsaugos paslauga veikia su visais įrenginiais, kurie yra prijungti prie „Splius“ tinklo. Tačiau svarbu žinoti, kad kitame adrese, kur yra „Splius“ internetas, interneto apsaugos paslauga neveiks, ji veiks tik kliento adrese, kuris yra užsakęs šią paslaugą.  Jeigu klientas turi kelis butus, tai kiekviename bute atitinkamai turės užsakyti paslaugą ir už visus mokėti po atskirą mokestį.

Ar įrenginyje reikės ką nors papildomai įdiegti?

Nieko įdiegti nereikia – tiesiog užsisakykite interneto apsaugos paslaugą.

Kas yra tam tikrų kategorijų filtrai, kaip ir kada jais naudotis?

Kai kurias  interneto svetaines galima priskirti tam tikrai kategorijai pagal jų turinį. „Interneto apsaugos paslauga“ leidžia jums pasirinkti vieną iš kelių iš anksto numatytų kategorijų ir taip apriboti galimybę pasiekti tam tikro turinio svetaines. Kategorijų nustatymus galite keisti savitarnos svetainėje.

Grėsmės – Filtras apsaugo nuo virusų, kenkėjiškų programų, apgaulingų el. pašto laiškų.

Pramogos – Filtras padeda apriboti svetaines, kuriose yra vaizdo peržiūra, muzika, žaidimai, soc. tinklai. Galima taikyti filtrą tam tikromis dienomis ar valandomis.

Reklama – Filtras padeda smarkiai sumažinti jums rodomos reklamos kiekius. Taip pat užtikrina, kad jūsų veiksmai internete nebus stebimi svetainių ar el. pašto sekimo sistemų.

Smurtas – Filtras apriboja prieigą prie interneto svetainių, susijusių su smurtu bei žiauriais vaizdais.

Suaugusiems – Filtras apsaugo nuo turinio, skirto suaugusiems. Apriboja prieigą prie svetainių, susijusių su pornografija, azartiniais lošimais bei ginklais.

Ar interneto apsaugos paslauga turės įtakos interneto greičiui?

Svetainių krovimosi laikas gali pailgėti keliomis milisekundėmis, tačiau įprastai naudodamiesi internetu šio pailgėjimo net nepajusite.

Koks skirtumas tarp šios paslaugos ir turimos legalios antivirusinės?

Ši paslauga veikia visuose įrenginiuose, o antivirusinė veikia tik ten, kur yra įdiegta. Telefonai, planšetės jų antivirusinės yra silpnos, šiuo atveju gelbėja mūsų paslauga. Atsiranda galimybė įsijungti reikiamus filtrus, susidaryti tvarkaraščius. Mes nesakome, kad antivirusinė nėra reikalinga, ji yra reikalinga taip pat, kaip dar vienas apsaugos garantas.

Ar ši paslauga visiškai apsaugo namų įrenginius ir man nebereikia kitų saugumo priemonių?

Interneto apsauga yra skirta grėsmių internete ir saugumo pažeidimų prevencijai. Dedame visas pastangas, kad apsaugotume klientus, tačiau tai nėra draudimo paslauga, kuri atlygina jūsų patirtą žalą. Klientas turi pasirinkimo galimybę tęsti naršymą net įspėjus apie kenkėjišką tam tikro tinklapio turinį, todėl galimybė užkrėsti namų įrenginius ar prarasti asmeninius duomenis visada išlieka.

Kad būtų užtikrinta didžiausia jūsų įrenginių apsauga, siūlome taip pat įsidiegti antivirusinę programą, naudotis draudimo paslaugomis ir, žinoma, būti budriems bei kritiškai vertinti įtartinas svetaines, nuorodas ir el. laiškus.

Ar interneto apsaugos veikimas netrukdo antivirusinei ?

Ne, programos viena kitai netrukdo.