Kokią interneto naršyklę pasirinkti „Windows 10“ operacinei sistemai?

Kompiuterių naudotojams neatsiejama ir kasdien naudojama priemonė yra interneto naršyklė. Jų pasirinkimas yra platus ir dažnai tampa aršių diskusijų klausimu. Tačiau tiesa yra tokia, kad laikui bėgant vienos naršyklės išgyveno populiarumo šuolius, o kitos tarsi buvo visų pamirštos. Norint našiai dirbti, greitai naršyti interneto platybėse, o drauge išlaikyti saugumą, privatumą bei apsaugoti savo duomenis, būtina pasirinkti savo lūkesčius atitinkančią naršyklę. Juk tai priemonė, kurią naujame kompiuteryje įsidiegiame pirmiausia. Tad kaip išsirinkti interneto naršyklę, jeigu naudojate „Windows 10“ operacinę sistemą?

Šešios populiariausios interneto naršyklės – kuo jos skiriasi?

Viena iš pirmųjų „Windows“ vartotojų naudotų ir ilgai populiarumo neužleidusių naršyklių – „Internet Explorer“. Tai viena tų naršyklių, kurias turėjo visi kompiuteriai, tačiau ilgainiui ją pakeitė populiariosios „Chrome“ ar „Opera“ ir panašiai. Juk laikui bėgant interneto naršyklės buvo kuriamos greitesnės, saugesnės vartotojams. Būtent tai viliojo išbandyti naujoves, kurios ilgainiui daugeliui žmonių tapo nepamainomos, patogios. Dažnai siūloma išbandyti bent kelias skirtingas interneto naršykles savo kompiuteryje, kad būtų galima palyginti ir tinkamai išsirinkti geriausiai vartotojo poreikius atitinkančią. Šiuo metu tarp „Windows“ operacinių sistemų vartotojų populiariausios yra šešios naršyklės, kurios turi nemažai privalumų ir trūkumų:

  • Microsoft Edge“. Ši interneto naršyklė yra gana nauja. „Internet Explorer“ sparčiai prarandant populiarumą bei reputaciją, kompanija „Microsoft“ nusprendė sukurti naują naršyklę. 2015 metais pasauliui buvo pristatyta naujos kartos interneto naršyklė „Microsoft Edge“, kuri pasižymi greitumu, unikaliu ir vartotojui patraukliu dizainu. Ši naršyklė taupo kompiuterio resursus, jos valdymas yra labai supaprastintas. Ši naršyklė puikiai tinka laisvalaikio skaitiniams, lengvam naršymui. Ji turi patogias funkcijas, kurios pašalina reklamas ir kitus trukdžius.

  • Google Chrome“. Tai naršyklė, kurią galima pavadinti tikra rinkos lydere. Didžiulį „Google Chrome“ populiarumą lėmė tai, kad ji yra suderinama su įvairiomis operacinėmis sistemomis – tiek „Windows“, tiek „Mac“ kompiuteriuose. Ši naršyklė veikia ir „Android“ bei „iOS“ išmaniuose įrenginiuose. „Google Chrome“ turi gausybę naudingų funkcijų ir įskiepių. Dėl to ji gali būti labai funkcionali, o prisijungus prie naršyklės per savo „Google“ paskyrą, galima automatiškai susieti puslapius bei naršymo nustatymus įvairiuose įrenginiuose. Tiesa, vis dėlto ši naršyklė turi ir trūkumų – ji apkrauna operatyvinę RAM atmintį bei pasižymi mažesnėmis saugumo bei privatumo galimybės nei panašūs konkurentų gaminiai.

  • Mozilla Firefox“. Ši interneto naršyklė yra gana populiari tarp tų vartotojų, kurie itin dėmesingi saugiam naršymui interneto platybėse. Tam skirta speciali funkcija, kuri blokuoja visus reklamų ir socialinių tinklų sekimo algoritmus ir efektyviai ignoruoja trečiųjų šalių slapukų (angl. Cookies). Vienintelė bėda – naršyklė naudoja daug kompiuterio resursų, todėl mažesnio galingumo prietaisuose veikia lėčiau ir gali strigti.

  • Opera“. Viena iš seniausių naršyklių, kuri pasaulį išvydo dar 1995 metais. Ji naudoja mažai operatyviosios atminties, turi visus reikalingus saugumo ir privatumo nustatymus. Tai naršyklė, kuri efektyviai veiks net ir mažesnio našumo įrenginiuose.

  • Vivaldi“ ir „Brave Browser“. Tai ne itin populiarios tarp vartotojų internetinės naršyklės. Jos sėkmingai garantuoja visas populiariausias funkcijas ir privatumo nustatymus, kurie itin pamėgti ir tarp populiariųjų naršyklių. Vivaldi ir Brave Browser turi reklamos blokavimui reikalingus nustatymus, dažnai jos yra papildytos įvairiomis valdymo ir naršymo naujovėmis, išmaniais sprendimais. Verta paminėti, kad „Brave Browser“ iškart turi sukonfigūruotus privatumo nustatymus, todėl tai leidžia ja patogiai naudotis. Papildomų nustatymų pertvarkymo atlikti nėra būtina, o tai tampa labai dideliu privalumu žmonėms, kurie stokoja informatikos žinių.

Greičiausia interneto naršyklė, skirta „Windows 10“ operacinei sistemai

Visos šiuolaikinės interneto naršyklės pasižymi sparta ir našumu. Ne visada kompiuteryje įdiegta operacinė sistema lemia tai, koks turėtų būti naršyklės pasirinkimas. Vartotojai dažniausiai renkasi visą funkcijų komplektą, kuris juos tenkintų. Vieniems svarbiausia – greitis, saugumo ir privatumo nustatymai, kitiems – patogus funkcijų ir mygtukų išdėstymas, na, o dar kitiems pasirinkimus lemia įpročiai. Tiesa, atlikti bandymai interneto naršyklių greičiui nustatyti kaskart rodė skirtingus rezultatus. „Windows 10“ operacinė sistema puikiai dera su daugeliu naršyklių. Sparčiausios iš jų – „Google Chrome“ ir „Opera“.

Kokia yra pati geriausia interneto naršyklė iš saugumo ir privatumo perspektyvos?

Visos rinkoje siūlomos populiariosios naršyklės yra saugios. Vartotojų duomenys nebus nutekinti ar kitaip pavogti, naudojantis bet kuria iš šešių populiariausių naršyklių. Svarbu atminti ir tai, kad privatumo nuostatas visose naršyklėse galima sukonfigūruoti pagal savo poreikius. O štai „Brave Browser naršyklė turi iškart įjungtas privatumo nuostatas, todėl papildomų konfigūracijų atlikti gali ir neprireikti. Taip pat „Mozilla Firefox“ yra gerai žinoma dėl savo griežtų privatumo nustatymų, slapukų rinkimo blokavimo ir panašiai. Todėl jei trūksta kompiuterinių ir informatikos žinių, patariama rinktis tas naršykles, kurios jau turi įdiegtas ir nustatytas saugumo funkcijas. Na, o jei žinių pakanka, sukonfigūruoti ir užsitikrinti aukščiausios kokybės saugą bei privatumą galima naudojant beveik bet kurią interneto naršyklę. Svarbu nepamiršti, vos ją parsisiuntus, patikrinti nustatymų skiltis.

Išvada ir sprendimas – ar egzistuoja geriausia naršyklė?

Ne veltui internete sklando posakis „naršyklių karai“. Kadangi rinkoje yra daug konkurencijos ir kiekviena kompanija pabrėžia skirtingus savo interneto naršyklės privalumus, nėra įmanoma atsakyti, kuri iš jų yra geriausia. Vartotojai jau daugelį metų aršiai ginčijasi, diskutuoja ir įrodinėja, kad vienas ar kitas produktas naršymui internete tinka labiau. Deja, vienintelės ir neginčijamos tiesos nėra – visos naršyklės turi savo privalumų ir trūkumų. Todėl kas tinka vienam vartotojui, visiškai netiks kitam. Ir atvirkščiai. Todėl, renkantis naršyklę, verta atkreipti dėmesį į rekomendacijas, bet dar daugiau dėmesio reikėtų skirti įsivertinti, kokių funkcijų jums labiausiai reikės. Juk yra žinoma, kad darbui ir dokumentų tvarkymui ar didelės grafikos kompiuteriniams online žaidimams reikės visiškai skirtingų resursų. Na, o norint išsirinkti, pravartu išbandyti bent kelias ir nuspręsti, kuri taps jūsų favorite.