Kaip sutaupyti pasirenkant tinkamą interneto tiekėją?

Šiais laikais kokybiškas interneto ryšys itin svarbus. Spartus internetas suteikia komfortą tiek dirbant, tiek poilsiaujant. Lietuvoje interneto ryšio paslaugas gali pasiūlyti didelis skaičius skirtingų tiekėjų. Norint išsirinkti patikimą, šiai užduočiai gali tekti skirti laiko ir kantrybės. Kaip pasirinkti tokį interneto tiekėją, kad gautumėte kokybišką ryšį ir nepermokėtumėte?

Vienas populiariausių interneto namams pasirinkimų – šviesolaidis internetas. Tobulėjančios technologijos ir naujos kartos internetas perneša daugiau duomenų, leidžia išvengti trukdžių.

Šviesolaidis internetas pasižymi lengvu ir paprastu, daug laiko neužimančiu įdiegimu. Populiariausi interneto tiekėjai rūpinasi savo reputacija, todėl būsite užtikrinti, kad jų paslaugomis naudotis pradėsite greitai.

Kad galėtumėte džiaugtis internetu namuose ir nesukti galvos dėl per didelės kainos, prieš išsirinkdami tiekėją turite atlikti namų darbus.

Įvertinkite savo poreikius

Pirmasis žingsnis, kurį turite atlikti rinkdamiesi interneto tiekėją, įvertinti savo poreikius. Tai padės išsirinkti didžiausią naudą teikiantį planą.

Mėgstate žiūrėti filmus? Dirbate iš namų? O jei dar ir siunčiatės duomenis, vaikai internetu žaidžia kompiuterinius žaidimus – rinkitės kuo spartesnį internetą. Jis kraus visus duomenis ir išliks greitas.

Planuojant, kad internetu naudosis daugiau vartotojų, prireiks didesnės greitaveikos ryšio. Be to, interneto greitis priklausys ir nuo to, kiek įrenginių prie jo prisijungs.

Jei naudotis internetu ketinate mažiau, jo didesnė greitaveika duomenų siuntimui ar įkėlimui gali būti nereikalinga. Mažesnės greitaveikos interneto planai kainuoja pigiau. Įvertinę savo poreikius išvengsite permokėjimo už tai, ko neišnaudosite.

Paskambinkite konsultantams ir juos informuokite, kam ketinate naudoti internetą, ekspertai padės išsirinkti tinkamiausią planą.

Pasinaudokite proga išbandyti

Interneto ryšio stiprumą gali nulemti ne tik vietovė, bet ir namų dydis, daiktai juose ir kiti dalykai. Pasidomėkite, ar dominantis interneto tiekėjas suteikia galimybę nemokamai išbandyti paslaugas.

Internetą testuokite bent savaitę, geriausia – mėnesį. Turėsite pakankamai laiko įvertinti, kaip jo sparta keičiasi skirtingose namų vietose, kieme, prijungus daugiau įrenginių, kaip ryšį veikia oro sąlygos ir paros metas.

Didžiausi tiekėjai savo puslapiuose turi įdiegę interneto greičio matuoklę. Patikrinkite, kaip internetas veikia ten, kur gyvenate. Apsidrausite ir neįsigysite tų ryšio paslaugų, kurios erzins lėtumu.

Palyginkite planus ir kainas

Palyginti skirtingų tiekėjų interneto paslaugas ir jų kainą yra būtina. Jei žinosite kuo daugiau pasiūlos ar ją visą, nepermokėsite.

Plano kainą sudaro mokesčiai už įvairias paslaugas: administravimo, paslaugos aktyvavimo ar įrengimo mokesčiai, maršrutizatoriaus nuoma. Išanalizuokite sutarties sąlygas ir patikrinkite, kurie mokesčiai yra vienkartiniai, o kurie mėnesiniai.

Pasinaudokite terminuotos sutarties privalumais. Nelaikykite to pririšančiu įsipareigojimu – terminuoti planai yra pigesni nei neterminuoti. Be to, priklausomai nuo tiekėjo, terminuotos sutartys turi mažesnius mokesčius už papildomas paslaugas ar jokių papildomų mokesčių nebuvimą.

Pasidomėkite akcijomis

Išsiaiškinkite, kokią papildomą naudą galite gauti iš vieno ar kito interneto paslaugų tiekėjo. Jie siūlo ne tik nuolaidas bei akcijas, bet ir dovanų.

Taip pat atkreipkite dėmesį į specialius tiekėjų pasiūlymus. Pavyzdžiui, telekomunikacijų bendrovė „Splius“ naujiems pirmiesiems 500 klientų Gargžduose, Kretingoje ir Panevėžyje siūlo nuolaidą mėnesiniam plano mokesčiui.

Esate patenkinti dabartiniu interneto tiekėju ir nenorite jo keisti? Patikrinkite, ką jis siūlo esamiems klientams. Galite gauti duomenų paketo pokyčių ar žemesnę kainą. Štai „Splius“ atsidėkoja esamiems klientams ir už rekomendaciją naujam dovanoja 100% nuolaidą vieną mėnesį vienos paslaugos mėnesiniam mokesčiui.