Kas yra Wi-Fi adapteris?

Kokybiškas ir greitas interneto ryšys šiais laikais yra vienas svarbiausių dirbančio žmogaus įrankių. Bevielis internetas leidžia išlikti mobiliems – dirbti ne tik namuose, biure, bet ir kelionėse, skirtingose erdvėse.

Svarbiuose susitikimuose patikimas ryšys leidžia be trukdžių ir įvairių nesusipratimų greitai naršyti, pasiekti reikiamą informaciją ir panašiai. Kad nekamuotų ryšio problemos, visa tai pasiekti padeda ne tik maršrutizatoriai, mobilusis internetas ir kt., bet ir tinkamai pasirinktas Wi-Fi adapteris. Tad kokie yra šio prietaiso privalumai ir trūkumai bei kokį didžiausią bevielio ryšio greitį galima tikėtis pasiekti, naudojant šį prietaisą?

Kaip veikia Wi-Fi raktas?

Mėgėjui ar mažai informatikos žinių turinčiam asmeniui pasirinkti Wi-Fi adapterį gali atrodyti itin sudėtinga užduotis. Žinant, ko jums labiausiai reikia, paieška nebeatrodys tokia bauginanti. Todėl yra būtina susipažinti su pagrindinėmis sąvokomis ir žinoti keletą svarbių niuansų. Wi-Fi adapteris kompiuteriui arba Wi-Fi raktas – tai prietaisas, kuris yra skirtas bevielio interneto ryšio palaikymui nešiojamajame arba stacionariame kompiuteryje. Adapteris turi patogią USB jungtį, kuri užtikrina ne tik greitą ir lengvą prijungimą prie kompiuterio, bet ir yra patogus naudoti dėl savo dydžio ir tai, kad jums neprireiks papildomų laidų. USB Wi-Fi adapteris yra patogi priemonė, kuri priima ir perduoda interneto ryšį kompiuteriui per Wi-Fi tinklus.

Kokie yra Wi-Fi adapterio pranašumai?

Pagrindinis Wi-Fi adapterio pranašumas – mobilumas ir patogus naudojimas. USB Wi-Fi adapteris yra nedidelis, todėl jį patogu nešiotis, o prireikus panaudoti. Dėl patogios jungties jį nesudėtinga prijungti prie įvairiausių kompiuterių modelių, nesvarbu, ar tai nešiojamasis, ar stacionarus prietaisas. Wi-Fi raktas pasitarnaus visais atvejais kai nėra galimybės kompiuterio prijungti prie bevielio interneto ryšio.

Dauguma naujos kartos kompiuterių turi integruotus Wi-Fi adapterius, tačiau, jiems tinkamai neveikiant ar sugedus, galima naudoti išorinį USB adapterį ir netrukus vėl sėkmingai ir be trukdžių naudotis bevielio ryšio paslaugomis. Verta paminėti, kad senesni kompiuteriai gali neturėti integruoto bevielio ryšio adapterio, todėl jiems ypač reikalingas išorinis nešiojamasis adapteris.

Kada jums reikalingas Wi-Fi adapteris?

Wi-Fi adapteris arba Wi-Fi raktas gali būti reikalingas dėl įvairių priežasčių. Šį prietaisą turėtų įsigyti aktyvūs, dažnai skirtingose vietose dirbantys, į susitikimus vaikštantys asmenys. Dažniausiai Wi-Fi adapterį kompiuteriui naudoti prireikia:

Daug keliaujantiesiems. Kelionėse gali būti sudėtinga rasti tinkamą bevielio interneto ryšį, o turimas kompiuteris dėl techninių niuansų ne visada gali prisijungti prie visų tinklų. Būtent todėl kelionėse itin praverčia turėti adapterį. Jis užtikrins, kad jūsų turimas kompiuteris turės sklandų prisijungimą prie bevielio interneto ryšio. Be to, tai kompaktiškas, papildomų laidų neturintis prietaisas. Jį patogu pasiimti su savimi, lengva susipakuoti, nes adapteris neužima daug vietos. Bevielio ryšio adapterio naudą įvertins ne tik dirbantieji, bet ir studentai, kurie dalyvauja mainų programose, keliauja į užsienį, o kartu turi rašyti įvairius mokslo darbus, intensyviai naudotis kompiuteriu savo paskaitoms ir panašiai.

Dirbantiesiems be pastovaus interneto ryšio. Jei dažnai dirbate skirtingose vietose, pavyzdžiui, sodyboje, namuose ar kabinete biure, tuomet susiduriate su pastovaus interneto ryšio problema. Ypač pandemijos metu išpopuliarėjo darbas namuose, nuotolinės konferencijos ir kitokia nuotolinė veikla tiek moksleiviams, studentams ir dėstytojams, tiek ir verslininkams. Ne visur yra galimybė naudotis greitu ir sklandžiu ryšiu. Tai gali apsunkinti darbo procesą. Wi-Fi raktas padės išspręsti šią problemą.

Neturintiesiems galimybės įsirengti šviesolaidinio interneto. Tokiu atveju Wi-Fi adapteris padės išplėsti turimą bevielio interneto ryšį kompiuteryje ir užtikrins reikiamą darbui spartą, tad bus galima sklandžiai ir sparčiai dirbti turimu kompiuteriu.

Kokį didžiausią greitį gali pasiekti Wi-Fi adapteris?

Šis prietaisas niekuo nenusileidžia laidiniam interneto ryšiui. Yra žinoma, kad, naudojant AX bevielio tinklo plokštes, tiek bevieliu, tiek laidiniu ryšiu galima pasiekti iki vieno gigabito spartą. Tai reiškia, kad darbo nepertraukinės įvairūs trukdžiai, interneto ryšio dingimas ir panašiai. Interneto ryšys bus spartus, o jūs galėsite nepertraukiamai dirbti ar užsiimti kita veikla savo kompiuteryje.

Kokie pagrindiniai Wi-Fi adapterio trūkumai?

Wi-Fi adapteris kompiuteriui gali susidurti su problemomis tuomet, kai aplink yra ne vienas, o daug bevielio interneto ryšių. Tai reiškia, kad kaimynų, kitų verslų ir panašiai turimi ryšiai turi įtakos vieni kitiems. Todėl galima susidurti su įvairiais trukdžiais. Kad šios problemos būtų išvengta, patartina naudoti laidinį interneto ryšį arba AX bevielio ryšio plokštes.

Ar Wi-Fi rakto suteikiamas internetas gali būti toks pat greitas, kaip namų internetas?

Taip. USB Wi-Fi adapterio suteikiamas interneto ryšys gali prilygti namų internetui, arba kitaip laidiniam interneto ryšiui. Naudojant adapterius, internete galima pasiekti net vieno gigabito spartą. Toks internetas, kaip žinoma, niekuo nenusileidžia namų interneto ryšiui. Informacinių technologijų žinovai pataria naudoti AX bevielį ryšį, kuris užtikrins, kad Wi-Fi adapterio ryšys veiktų sklandžiai, sparčiai ir suteiktų maksimalią spartą.