Kas yra Wi-Fi stiprintuvas ir kaip jis veikia?
Nepertraukiamai veikiantis internetas tapo bene svarbiausiu darbo įrankiu. Juk kokybiškas darbas kompiuteriu priklauso ne tik nuo naudojamos įrangos, bet ir nuo bevielio ryšio. Dažniausiai gerą interneto veikimą namuose užtikrina Wi-Fi maršrutizatoriai. Tačiau jei jūsų namai dideli ar norite aprūpinti sparčiu internetu didelį biurą, vien įprasto maršrutizatoriaus gali nepakakti. Norint turėti geresnį ryšį, reikėtų naudoti ir Wi-Fi stiprintuvus. Tad, ką būtina apie juos žinoti?
Kokias funkcijas atlieka bevielis (Wi-Fi) stiprintuvas?
Wi-Fi ryšio stiprintuvas – tai priemonė, skirta bevielio interneto signalui priimti ir stiprinti. Tai ypač patogu, kai reikia pagerinti Wi-Fi ryšį iš nutolusių viešų ar privačių bevielio interneto taškų.
Paprasčiau tariant – jeigu gyvenate dideliuose ir erdviuose namuose, įprastas bevielio interneto maršrutizatorius nebus pakankamai galingas, kad galėtų užtikrinti vienodai veikiantį ryšį visose namų erdvėse. Bevielio interneto signalo bangos yra gana trumpos, todėl jos sklinda ribotą atstumą. Ryšį gali silpninti sienos, durys ar net baldai. Todėl į pagalbą ir pasitelkiamas Wi-Fi signalo stiprintuvas.
Tai labai patogi priemonė, nes stiprintuvą lengva naudoti, jam paleisti nereikės kviestis specialistų. Tereikia Wi-Fi ryšio stiprintuvą prijungti prie elektros lizdo ir, nustačius jį pagal instrukcijas, džiaugtis platesniu interneto signalo diapazonu visuose namuose. Tai puiki priemonė, kuri pagerins ryšį tiek namuose, tiek biure ar kitur, kur reikalingas stiprus Wi-Fi ryšys.
Kaip Wi-Fi stiprintuvas veikia?
Geras signalo stiprintuvo tikslas yra ne tik gerinti ryšį, bet ir jį perduoti gerokai platesniu diapazonu. Kaip tai veikia? Bevielio interneto signalo stiprintuvas gaudo ryšį iš pagrindinio namų maršrutizatoriaus. Tuomet gautas signalas yra atitinkamai sustiprinamas ir perduodamas platesniu diapazonu. Nors iš pirmo žvilgsnio šis procesas skamba sudėtingai, tačiau, turint namuose Wi-Fi signalo stiprintuvą, sukti galvos dėl jo veikimo nereikės. Jais naudotis paprasta, tad telieka mėgautis nepertraukiamu ryšiu ir galimybe visuose namų kampeliuose našiai dirbti kompiuteriu, naudotis geru interneto ryšiu.
Kur turėčiau laikyti stiprintuvą?
Net ir geriausias Wi-Fi stiprintuvas neatliks savo paskirties, jeigu laikysite jį netinkamoje vietoje. Šio daikto tikslas – praplėsti ir sustiprinti interneto signalą. Todėl jo laikyti šalia maršrutizatoriaus tikrai nereikėtų. Rekomenduojama Wi-Fi ryšio stiprintuvą laikyti ten, kur jūsų turimas interneto ryšys silpsta. Tuomet Wi-Fi stiprintuvas naudos ryšį iš maršrutizatoriaus, jį stiprins ir skleis ten, kur prieš tai nepasiekė. Pavyzdžiui, jeigu jums priklauso trijų aukštų biuro patalpos, o maršrutizatoriaus skleidžiamas bevielio interneto signalas siekia tik antrą aukštą, tuomet, antrame aukšte pastačius Wi-Fi stiprintuvą, jis galės praplėsti ryšį iki pat trečio aukšto.
Specialistai atkreipia dėmesį, kad stiprintuvai taip pat siunčia trumpas bangas. Jie, kaip ir maršrutizatoriai, turi antenas, kuriomis skleidžia bevielį interneto ryšį. Tad jeigu jums priklauso itin didelis namas, biuras ar teritorija, teks įsigyti net kelis Wi-Fi signalo stiprintuvus ir sujungti juos tarpusavyje. Tai leidžia išplėtoti vienodo stiprumo bevielio ryšio tinklą itin didelėse erdvėse.
Ką daryti, jei gaunu blogą Wi-Fi stiprintuvo signalą?
Pirmiausia, dar prieš įsigyjant Wi-Fi signalo stiprintuvą, reikėtų pasidomėti jo parametrais ir techninėmis galimybėmis. Pasirinkus netinkamą aparatą, galite sulaukti priešingo, nei tikėtasi, rezultato. Pavyzdžiui, jeigu jūsų namuose veikia greitas internetas, o Wi-Fi stiprintuvas pasižymės silpnu ryšio praleidimu, tai gali lemti net sumažėjusį interneto greitį ir prastą Wi-Fi stiprintuvo signalą.
Taip pat verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad Wi-Fi ryšio bangos, eidamos per įvairias kliūtis, natūraliai slopsta. Didžiausios kliūtys, kurios silpnina signalą, yra sienos, perdanga, grindys ir net durys. Dėl savo savybių bevielės bangos atsispindi nuo metalo paviršių: metaliniai tinklai ir konstrukcijos sienose, selektyvinis stiklas plastikiniuose languose. Interneto signalą gali silpninti veidrodžiai, akvariumai, net didelių augalų lapai, medžiai. Todėl jei blogai skleidžiamas Wi-Fi stiprintuvo signalas, pabandykite pakeisti jo vietą, peržiūrėti, ar jis gauna pakankamai pirminio signalo iš maršrutizatoriaus. Jei erdvė yra itin didelė, joje interneto ryšį turėtų skleisti net keli Wi-Fi signalo stiprintuvai, kurie bus sujungti tarpusavyje.
Kaip sujungti du bevielius ryšio stiprintuvus?
Norint turėti našų ir stiprų bevielio ryšio signalą didelėse teritorijose, gali tekti sujungti net kelis stiprintuvus. Jie turėtų būti sudėlioti patalpose taip, kad vienas nuo kito galėtų perimti bevielio interneto signalą, jį sustiprinti ir paskleisti toliau. Tai reiškia, kad pirmąjį Wi-Fi signalo stiprintuvą rekomenduojama statyti, ten, kur šiek tiek silpsta pagrindinio maršrutizatoriaus skleidžiamas ryšys. Na, o antrąjį stiprintuvą reikėtų statyti ten, kur silpsta interneto ryšys, kurį skleidžia pirmasis stiprintuvas. Tai reiškia, kad Wi-Fi signalo stiprintuvai vienas kitam perduoda ryšį, o sustiprinę jį skleidžia dar toliau.
Sujungti du bevielio ryšio stiprintuvus galima dviem būdais – rankiniu ir automatiniu. Pastarasis yra vienas patogiausių. Kiekvienas stiprintuvas turi VPS mygtuką. Tereikia jį nuspausti ant abiejų stiprintuvų ir jie automatiškai ryšio kanalais apsikeičia reikalinga informacija. Tuomet šie aparatai sinchronizuojasi ir pradeda darbą.
Wi-Fi ryšio stiprintuvus tarpusavyje sujungti galima ir rankiniu būdu, nustatant visus reikalingus parametrus ir slaptažodžius. Tiesa, šis būdas pareikalaus tam tikrų techninių žinių, neišmanant IT technologijų, šią užduotį geriausia palikti profesionalams. Dėl šios užduoties geriausia kreiptis į savo ryšio tiekėją.