• Internetas
  • Televizija
  • Fiksuotas

Splius / Naujienos / Stabdomas „RTR Planeta“ programų retransliavimas

2014 04 08

Stabdomas „RTR Planeta“ programų retransliavimas

UAB SPLIUS, vykdydama Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, nuo 2014 metų balandžio 8 dienos trims mėnesiams išjungia „RTR planeta“ programos retransliavimą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį priėmė sprendimą riboti „RTR planeta“ laidų transliacijas trims mėnesiams, tai yra iki liepos 7 dienos. Toks sprendimas priimtas gavus LRTK prašymą, kuriame nurodoma, kad kovo 2-ąją „RTR planeta“ kanalo transliuojamoje informacinėje laidoje „Savaitės žinos“ apie įvykius Kryme buvo kurstoma tautinė nesantaika, skatinami kariniai veiksmai.

Išnagrinėjęs skundą, teismas pripažino, kad LRTK pateikti įrodymai besąlygiškai patvirtina, jog minėtoje laidoje skleidžiama informacija kurstė smurtinius veiksmus prieš taikius Ukrainos žmones, pateisino karinę intervenciją į Ukrainą, kvestionavo Ukrainos valdžios legitimumą, buvo vienašališka, tendencinga ir kurstanti nesantaiką.

Analogišką LRTK sprendimą trims mėnesiams apriboti „PBK Lithuania“ bei „NTV Mir Lithuania“ retransliacijas teismas jau buvo priėmęs. Tuomet LRTK prašė televiziją nubausti dėl propagandinės laidos „Įstatymas ir žmogus“, kurioje taip pat buvo iškraipyti Sausio 13-osios faktai, bei dokumentinio filmo „Spąstai grupei „Alfa“, rodyto „NTV Mir Lithuania“ eteryje.

„PBK Lithuania“ pakoregavo savo programą ir SPLIUS ją grąžino į eterį. Vietoj sustabdytos „NTV Mir Lithuania“ programų retransliacijos, SPLIUS savo abonentams retransliuoja rusų rengiamą programą „Dožd“. Netrukus SPLIUS savo abonentams pasiūlys programą ir vietoj laikinai atjungtos „RTR planeta“ programų retransliacijos.

Reikia pažymėti, kad analogišką sprendimą priėmė ir Latvijos nacionalinė elektroninių visuomenės informavimo priemonių taryba, kuri nusprendė trim mėnesiams stabdyti rusiško kanalo „RTR Planeta“ transliacijas.

 

SPLIUS informacija

Atgal Siųsti nuorodą