• Internetas
  • Televizija
  • Fiksuotas

Splius / Naujienos / SPLIUS televizijos abonentams – nepriklausomas Rusijos kanalas „Dožd“

2014 03 25

SPLIUS televizijos abonentams  – nepriklausomas Rusijos kanalas „Dožd“

SPLIUS pirmieji kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją dėl nepriklausomo Rusijos kanalo „Dožd“ retransliacijos Lietuvoje. Šiandien SPLIUS kabelinės televizijos žiūrovai jau gali matyti šią programą, kuri pakeitė programą „NTV Mir“.

Šių metų kovo 21 dieną Vilniaus apygardos administracinis teismas sankcionavo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sprendimą dėl televizijos programos „NTV Mir Lithuania“ atskirų dalių laikino retransliavimo sustabdymo, todėl „NTV Mir“ kanalas buvo išjungtas.

Asmeninėje „Facebook“ paskyroje Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius pasidžiaugė, kad SPLIUS pradės transliuoti programą „Dožd“.

„Kanalas „Dožd“ yra žymiai įdomesnis nei propagandiniai V. Putino kanalai, tuo galite įsitikinti pažiūrėję šį video. Tokių profesionaliai pateiktų reportažų niekada nerasite nei „NTV Mir“, nei „PBK“, nei „Rosija“ programose“, – sakė Dainius Radzevičius. Profesionalius kanalo „Dožd“ žurnalistus teigiamai vertino ir Lietuvos žurnalistikos ekspertai.

„Dožd“ transliuodavo aštraus tono reportažus, kritikuojančius Rusijos valdžią, taip pat pateikdavo nešališką požiūrį į Ukrainoje vykstančius protestus prieš vyriausybę bei įvykius šalyje.

„Dalykus reikia vadinti jų tikraisiais vardais. Be abejo, tai yra cenzūra ir spaudimas“, – sakė kanalo „Dožd“ vadovė N. Sindejeva.

Šiandien kanalas išgyvena spaudimą ir laviruoja ant išlikimo ribos. Atlaikyti spaudimą padeda Rusijos žvaigždės, akademinė visuomenė, viešai pasmerkdama daromą spaudimą „Dožd“ programos rengėjams. 

Jūsų SPLIUS

Atgal Siųsti nuorodą