• Internetas
  • Televizija
  • Fiksuotas

Splius / Naujienos / Praėjusią darbo savaitę apvainikavo Verslumo turnyro FIX’14 finalas

2014 02 24

Praėjusią darbo savaitę apvainikavo Verslumo turnyro FIX’14 finalas

Vasario 20 d. finišavo jaunimo verslumo turnyras FIX’14 (Future Ideas Experiments), kuriame paaiškėjo jubiliejinio renginio versliausios jaunimo komandos. Jau kelintus metus iš eilės SPLIUS yra šio renginio socialinis partneris. Per 200 projekte dalyvavusių moksleivių, studentų, universiteto, verslo įmonių ir organizacijų narių dvi savaites dalinosi verslo idėjomis, netradiciniais sprendimais ir numatė, kaip jas galima pritaikyti praktiškai.

 

Susidomėjimas verslumo projektu kasmet auga

Organizatoriai džiaugėsi, kad tokie netradicinio formato projektai vis palankiau vertinami ne tik perspektyvaus jaunimo, tačiau ir solidžių verslininkų. Interaktyvių studijų centro direktorės doc. dr. Solveigos Skunčikienės teigimu, šiemet sulaukta ypatingo dėmesio. „Jubiliejiniame turnyre dalyviai buvo itin aktyvūs. Dalyvių vis daugėja, jie atvyksta ne tik iš regiono, bet ir iš kitų šalies miestų, pvz., Kauno, Klaipėdos. Šiemet išaugo ir dalyvaujančių verslo atstovų skaičius – jų net 40“, – sakė S. Skunčikienė.

Jau eilę metų organizuojamo projekto tikslas – ugdyti jaunimo verslumo įgūdžius, kūrybingumą, netradicinį mąstymą, skatinti ir puoselėti verslo kultūrą, ieškoti inovatyvių sprendimų.

 

Skatina į verslumą žiūrėti kitaip

FIX projekte dalyvaujančioms komandoms užduotis suformuluoja praktikai – įmonių ir organizacijų atstovai, vadovai ir specialistai, o per dviejų savaičių laikotarpį pasirinktą praktinę užduotį kiekviena komanda atlieka su projekte dalyvaujančiais patyrusiais verslininkais. Savo užduotį pateikė ir įmonė SPLIUS. Pagrindiniai užduoties atlikimo ir pristatymo kriterijai – siūlomų užduočių sprendimų ir alternatyvų realistiškumas, praktinė vertė ir kūrybingumas.

Socialinių mokslų fakulteto Ekonomikos katedros lekt. Audronės Rimkevičienės teigimu, ypač naudingas I-ajame turnyro etape vykęs komandų konsultavimas pagal idėjų generavimo metodą „Ramunė“. „Kiekviena komanda turėjo galimybę po 7 minutes individualiai konsultuotis net su 10 ekspertų-konsultantų, patyrusių praktikų, specialistų“, – teigė ji. Po kelių valandų intensyvių konsultacijų, anot jos, visi buvo pavargę, tačiau vieningai pripažino, kad toks tiesioginis bendravimas su patyrusiais verslininkais buvo labai naudingas.

 

Laimėjo išradingiausi

Vertinimo komisijos sprendimu, jubiliejinio FIX’14 verslumo turnyrą laimėjo tos komandos, kurios sugebėjo ne tik kūrybingai pažvelgti į užduotį, tačiau nuosekliai ir išradingai atliko užduotį, apgalvojo visas pateiktos užduoties detales, atsižvelgė į verslininkų pastabas.

Versliausiomis komandomis pripažintos: Mažeikių politechnikos mokyklos komanda „Future“ (1 vieta), Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos moksleiviai „Daigas“ (2 vieta). Trečiąja vieta dalinosi dvi komandos: Šiaulių Didždvario gimnazija „VersliDG“ ir Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus atstovai „REK‘PO“. Šiemet turnyre naujai startavusios užduoties „FIX atspindys Facebook’e: kas laimės viešųjų ryšių karą?“ nugalėtojais tapo Lietuvos verslo kolegijos Šiaulių fakulteto komanda „Prosumeriai“ (1 vieta), Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos atstovai „Undinės“ (2 vieta) ir Lietuvos verslo kolegijos Klaipėdos fakulteto studentai „Aukso grynuoliai“.

Laimėtojams skirti solidūs rėmėjų piniginiai prizai. 

 

 

 

 

Atgal Siųsti nuorodą