• Internetas
  • Televizija
  • Fiksuotas

Splius / Naujienos / Ko reikia raiškiajai televizijai matyti

2014 01 08

Ko reikia raiškiajai televizijai matyti

Standartinės raiškos skaitmeninę televiziją jau papildo, o ateityje ir pakeis didelės raiškos skaitmeninė televizija HDTV (angl. High–Definition Television). Raiškiosios televizijos retransliacijas kabelinės televizijos pradėjo dar 2007 m. antrame pusmetyje ir retransliacijų kasmet vis daugėja.

 

Nauja technologija – geresnė kokybė

Raiškiosios televizijos populiarėjimo priežastis – jog ši skaitmeninės televizijos atmaina užtikrina net penkis kartus ryškesnį vaizdą, erdvinį garsą ir išnaudoja visą plačiaekranių televizorių plotą, yra transliuojama jiems pritaikytu formatu 16:9.

Net 17 Lietuvos kabelinės televizijos asociacijai (LKTA) priklausančių operatorių, tarp jų ir SPLIUS, vien 2013 m. LTV HD kanalu  retransliavo dainų konkurso „Eurovizija 2013“ abu pusfinalius ir finalą, 2013 m. FIBA konfederacijų taurės turnyrą, Pasaulio vandens sporto ir Pasaulio lengvosios atletikos čempionatus, Danijoje vykusį Europos plaukimo čempionatą.

Nors šiuos renginius kabelinės TV retransliavo visiems savo abonentams (nekoduotas ir nemokamai), ne visi abonentai galėjo jas matyti, kadangi norint matyti tokias HD formatu retransliuojamas laidas  reikia turėti atitinkamą įrangą ir suderinti ją kanalui, kuriuo kabelinės TV operatorius jas retransliuoja.

 

Ko reikia raiškiajai televizijai matyti?

Norint gėrėtis HDTV vaizdu reikia turėti palaikantį šį standartą televizorių.

Televizoriai arba grotuvai su ženklu „Full HD“ atkuria signalą, kurio raiška yra 1920x1080 taškų. Taigi, žiūrovams, turintiems arba nutarusiems įsigyti šiuo ženklu pažymėtą televizorių, jis tikrai tiks didelės raiškos medžiagos peržiūrai.

Kitas ženklas – „HD Ready“ – matomas beveik ant visų šiuolaikinių plazminių ir skystų kristalų (LCD) televizorių. Tačiau reikia atminti, kad ne visi  įrenginiai, pardavinėjami su ženklu „HD Ready“, gali būti naudojami HD raiškos peržiūrai. Didžiausia „HD Ready“ televizorių atkuriama raiška – 720p. Jeigu televizorius palaiko šią raišką, jis tinka didelės raiškos televizijos peržiūrai.

Reikia vertinti ir tai, kad turėdamas atitinkamą įrangą kabelinės TV abonentas, kuris iki šiol žiūrėjo tik analoginę TV, gali pereiti prie skaitmeninės TV paslaugos. Tuomet jam bus prieinamos ne tik atskiros laidos HD formatu, bet ir kelios dešimtys skaitmeninių standartinės raiškos programų bei specialus keleto programų, transliuojamų HD formatu, paketas.

Visa informacija, kaip tapti SPLIUS skaitmeninės TV bei HD programų paketo žiūrovu, Jums suteiksime telefonu 8 700 12101.

 

Jūsų SPLIUS

Atgal Siųsti nuorodą