• Internetas
  • Televizija
  • Fiksuotas

Splius / Naujienos / Išjungta analoginė antžeminė televizija istorinis įvykis Lietuvai

2012 11 05

Išjungta analoginė antžeminė televizija istorinis įvykis Lietuvai

     
Spalio 29tą Lietuvoje buvo išjungta daugiau nei 55-erius metus veikusi analoginė antžeminė televizija ir pereita prie skaitmeninės televizijos. Jokių pokyčių nepajuto kabelinės televizijos žiūrovai.

„O „Splius“ kabelinę televiziją rodo“, skelbia elektroninių ryšių bendrovė  SPLIUS, UAB. Balionais papuoštas įėjimas liudija apie šventę - džiugias permainas.

„Mes manome, kad tai istorinis Lietuvai įvykis, kadangi šiąnakt buvo atjungta analoginė antžeminė televizija. Mes prisijungėm prie didžiųjų Europos valstybių, kurios šį žingsnį žengė anksčiau. Ir tai technologijų pasaulyje šioks toks virsmas“, - aiškina SPLIUS, UAB marketingo direktorė Aušra Vaitkevičienė.

Pokyčiai neaktualūs gyventojams, kurie naudojasi kabelinės televizijos paslaugomis.

„Noriu visus pakviesti, kurie nemato televizijos, kad gali kreiptis į mūsų įmonę ir mes pasiūlysime savo paslaugas. Žmogui nereikės pirkti naujo televizoriaus ar priedėlio, o tiesiog tereikia paskambinti telefonu 8~700 121 01 ir mūsų konsultantės pasiūlys pačią prieinamiausią kainą“ - sakė A. Vaitkevičienė.

Šie pokyčiai visiškai neaktualūs  gyventojams, besinaudojantiems kabelinių operatorių paslaugomis. Prie skaitmeninės televizijos pereinama dėl dviejų pagrindinių priežasčių: technologijų pažangos ir radijo dažnių stokos. Specialistai sako, kad analoginė televizija savo technines galimybes išsėmė jau seniai. Ji netinkama didelės  raiškos vaizdo ir erdvinio garso perdavimui, neturi interaktyvumo galimybių. Šiandien radijo eteryje yra labai ankšta.

Pirmieji Europoje analoginės televizijos atsisakė olandai. Latvija ir Estija jau nebeturi analoginės televizijos, o Lenkija ketina išjungti senuosius TV siųstuvus kitąmet.

Atgal Siųsti nuorodą