• Internetas
  • Televizija
  • Fiksuotas

Splius / Naujienos / Grupės "Laidas" narių meškiukais kol kas neapmėto

2013 08 20

Grupės "Laidas" narių meškiukais kol kas neapmėto

 

Povilas LUNGĖ
"Tai jaunų charizmatiškų muzikantų grupė iš pajūrio, grojanti gerą muziką", - tik tiek informacijos apie poproką grojančią grupę "Laidas" galima rasti internete. Šiauliuose lankęsi klaipėdiškių seniai pamilti muzikantai filmavosi keliuose bendrovės "Splius" reklaminiuose klipuose ir dalyvavo fotosesijoje. Įspūdžiais iš jų savaitraščiui "Šiauliai plius" sutiko pasidalinti grupės vokalistas Edvardas Tilvikas.

 

Surado vienas kitą patys
Poproką grojanti grupė "Laidas" iš Klaipėdos įsikūrė prieš dvejus metus, bet galutinė jos sudėtis nuolat ketėsi. Tokia grupė, kokia ji dabar prisistato savo gerbėjams, groja tik keturis mėnesius. Ją sudaro keturi nariai: Edvardas Tilvikas (vokalas, ritminė gitara), Jonas Jonikas (būgnai), Kirilas Tichomirovas (gitara) ir "Kostia" Konstantinas Salnikovas (bosas).

Kol kas grupė groja tik populiariausių dainų perdirbinius, vadinamuosius "koverius", į kuriuos įdeda kažką savo, savito skambesio. Keletą dainų grupė sukūrė pati, tačiau jų kol kas nepopuliarina. "Jos – jokia paslaptis, tiesiog dar reikia prie jų padirbėti", - sako grupės vokalistas Edvardas. Viena populiariausių grupės dainų, itin pamėgta Klaipėdos gerbėjų – "Lietus". "Žodžius šiai dainai parašėme ne mes. Mes tik sukūrėme muziką. Daina jau grojama seniai. Joje skamba iš vaikiškos dainelės paimti žodžiai", - sako jis.

Idėja susiburti į grupę kilo bendraminčiams, lankiusiems muzikos mokyklą ar įvairias studijas, kurių Klaipėdoje yra gana daug. Susirado internete, kad ieškoma grupė. "Per laiką žmonės atsisijojo. Suradome vienas kitą patys, nes norėjome groti ir sukurti grupę", - sako Edvardas.

Grupės vokalistas prisimena pirmąjį grupės susitikimą. "Tai buvo beveik "garažas" – labai šalta studija, kurioje repetavome maždaug pusę metų. Žiemą papūtus orą, garuodavo iš burnos", - prisimena jis.

Jauna grupė jau dažnai kviečiama koncertuoti. Jai tai daugiau pramoga nei pelno siekimas. "Savo "darbą" atliekame gerai. Tai matydami žmonės mus kviečiasi į klubus, privačius renginius", - sako grupės vokalistas, grojantis ritmine gitara.

Paklaustas, ar nenorėtų groti vestuvėse, jis nesijuokia. "Teko groti ir jose. Praėjusį savaitgalį. Labai "liuks". Mus kvietė vestuvių organizatorius. Vestuvininkai norėjo būtent tokio stiliaus muziką grojančių muzikantų", - šypsosi Edvardas.

Apie tolimą ateiti grupės muzikantai negalvoja, planuoja vos mėnesį. "Labai greitai viskas keičiasi, esame jauni, tai išvažiuojame, tai grįžtame. Labai toli nežiūrime, bet kol yra noras, kol norime tai daryti, kol mūsų klausosi, tikrai grosime", - sako jis.

Dideliuose festivaliuose grupei "Laidas" dar neteko groti. Didžiausias koncertas, kuriame teko dalyvauti – vaikų šventė Šventojoje. Renginį filmavo LRT televizija. Teko jauniesiems muzikantams groti ir baikerių šou, keliose didesnėse scenose, Palangos gatvėse.

Grupės narių amžiaus vidurkis – 19 metų, tad merginų dėmesio jie tikrai nestokoja. "Būna, kad labai patinkame. Būna, kad nedrįsta to pasakyti, tai "Facebooke" "Like" paspaudžia. Būna, kad į koncertą ateina, nes gražus būgnininkas ar gitaristas. Meškiukais kol kas neapmėto, - juokėsi Edvardas. – Koncertuose stengiamės, kad publika mus atsimintų ir gerai pašėltų, kad mes scenoje ir žiūrovai gerai jaustųsi.

"Savo dainų albumo grupė kol kas nėra išleidusi ir neplanuoja. "Manau, kad jį išleisime, kai dainuosime vien tik savo dainas arba kai kokį nors "koverį" padarysime visiškai savaip", - ateities planus atskleidžia grupės vokalistas.

 

Pirmas bandymas atsistoti prieš kamerą

Į Šiaulius grupės "Laidas" vaikinai atvyko ne šiaip – gavo pasiūlymą nusifilmuoti bendrovės "Splius" reklamoje. Daug negalvodami jie priėmė šį pasiūlymą. Tai kartu buvo ir naujas iššūkis grupei, nes iki tol vaikinai niekada nebuvo filmavęsi. Šį iššūkį grupės nariai mano po truputį bandantys įveikti.

"Reklamos idėja kilo nuo mūsų grupės pavadinimo. Kadangi reikėjo susieti su bendrove "Splius", tai buvo sumanyta, kad kabelis yra laidas, kuriuo ateina televizijos signalas į mūsų studiją. Reklaminiame klipe norime įrodyti, kad esame "Laidas", o ne kabelis, kurį siūlo bendrovės darbuotojas Marius, siūlydamas nemokamą planšetinį kompiuterį už naujai sudarytą sutartį", - prisimena Edvardas.

Reklaminis klipas buvo filmuojamas Šiaulių dramos teatro patalpoje, kur laikomas rekvizitas – menamoje grupės "studijoje". Sunkiausia, anot grupės "Laidas" narių, buvo tai, kad tai apskritai buvo pirmas kartas, kai jie atsistojo prieš kamerą filmuotis. "Kai grodavo muzika, viskas būdavo gerai, bet kai tik ji nutildavo ir reikėdavo ką nors pasakyti, būdavo labai sunku. Nors ir bendraujame su savo klausytojais koncertų metu, bet tai visai ne tas pats. Prieš kamerą dar kol kas nelabai pavyksta", - teigia grupės vokalistas ir prisimena kuriozus, kai tik užlipus ant senos per koncertą nutrūksta styga, nors visas koncertas dar prieš akis ir nėra ką daryti, nutrūksta gitaros laidas arba po Gatvės muzikos dienos vėluoja visa grupė ar koks nors narys, nors jau laikas lipti ant scenos. Buvo ir atvejis, kai po garsios Lietuvos grupės užlipus į sceną pasirodė, kad instrumentai, kuriais ji "grojo", neveikia – garsenybės grojo pagal fonogramą. Tuomet teko pusvalandį sugaišti, kad grupė "Laidas" galėtų groti. "Viskas prieš mus grojusiai grupei buvo sujungta "gyvai", o pasirodė, kad niekas neveikia... Pusę valandos negalėjome groti", – prisimena Edvardas.

Jo teigimu, grupė idealo, į kurį norėtų lygiuotis, neturi, nes nori būti savimi. Aišku, jauni muzikantai dar mokosi iš užsienio ir Lietuvos atlikėjų. Kopijuoti nesistengia, tiesiog "pasiima" tai, kas jiems atrodo geriausia. Grupė visada groja tik gyvai ir kviečiama todėl, kad "užkuria" klausytojus, surengia gerą vakarėlį. "Esame jauni, mokame išjudinti įvairaus amžiaus publiką", - sako grupės vokalistas.

Trečiadienio vakarą grupės nariai buvo susirinkę Šiaulių regiono televizijos "Splius" studijoje, kur ne tik filmavosi, bet ir dalyvavo fotosesijoje. Reklaminiai klipai bus rodomi per "Splius" ir "LNK" televizijas.

Šiauliuose lankęsi klaipėdiškių seniai pamilti muzikantai filmavosi keliuose bendrovės "Splius" reklaminiuose klipuose ir dalyvavo fotosesijoje.

      
Vaidoto KAZLAUSKO nuotr.

 

 

 

 

 

Atgal Siųsti nuorodą